Kokios spalvos meškinas geriausias?

Jeigu jau apsiprendėme vaikui padovanoti žaislinį pliušinį meškiną, reikėtų gerokai pagalvoti apie tai, kokios spalvos dovana turėtų būti. Aišku, dažnai renkantis įtakos turi ir finansinės galimybės – pirksime didesnį žaislą ar mažesnį, turintį prekinį ženklą ar iš paprasto nežinomo gamintojo. Visgi spalva irgi labai reikšminga.

Įsivaizduokime, kad padovanosime juodut juodutėlį meškiną. Viena vertus, labai praktiška – nesimato nešvarumų, nereikia taip dažnai skalbti kaip balto meškino, bet tikriausiai ne visiems toks žaislas tiktų. Galbūt juodą meškiną geriau dovanoti kiek vyresniam vaikui ar net suaugusiam žmogui, nes mažylis gali ir išsigąsti.

Baltas meškinas yra tikrai gera dovana: labai gražiai atrodo baltas kailiukas, žybsinčios akutės – sagutės, gal dar kokia meili šypsenėlė. Vis dėlto  greičiausiai sutiksite, kad baltas meškinas irgi labiau tinkantis žaislas vyresnio amžiaus vaikams ar vaikystę primenanti dovana suaugusiajam. Visų pirma, maži vaikai dažniau jį tampytųsi kartu su savimi, pešiotų, nešiotų ir ilgainiui iš balto meškino mūsų žaislas virstų nutrintu pilku lokiu. Baltas meškinas – puiki puošmena, galima sakyti, netgi interjero detalė. Gražu žiūrėti į tokį sniego spalvos gražuolį meškiną, įsitaisiusį, pavyzdžiui, ant palangės šalia gėlių vazonėlio ar kur nors ant kngų lentynos šalia vaikystės pasakų virtinės.

Bene pati populiariausia meškinų spalva – rudieji meškinai. Gali būti šiek tiek tamsesni, gali būti šviesesni, bet tai pats dažniausias pasirinkimas. Rudasis pliušinis meškinas tai tarsi tikrojo lokio žaislinis atspindys. Jo nebaisu paimti į rankas, ne taip kaip baltojo, su kuriuo šiek tiek nedrąsu žaisti, nes galima išterlioti ir išpurvinti. Tai mielas meškiukas, kuris naktį kaip koks juodulys tikrai neišgąsdins. Paderinus kokį žaismingą pačių megztą šalikėlį ar kepurytę, galima jį nuolat atnaujinti priklausomai nuo nuotaikos.

Visgi nereikia pamiršti ir kitų spalvų meškinų. Kodėl nepasirinkus nuotaiką keliančio geltonos spalvos meškino, kuris niūrią žiemą tikrai pradžiugintų vos tik į jį pažvelgus? Kodėl nepasirinkus mėlyno meškino, galbūt kaip tik ši spalva yra jūsų mylimiausia? O kur dar violetiniai, žydri ir net raudoni meškinai. Aišku, galbūt tokį ir sunkiau surasti, betgi yra žinoma patarlė apie tai, kad kas nori, tas randa. Rinkitės tokios spalvos pliušinį meškiną, kuris jums pats mieliausias.