Lietuva Anglija

Šios dvi šalys turi daugiau bendro nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Tai ne politika, ne verslas… O žmonės! Labai daug lietuvių uždarbiauja arba jau kaip nuolatiniai gyventojai gyvena Anglijoje. Tačiau tie kurie dar turi Lietuvoje su kuo bendrauti šiuolaikinių technologijų dėka palaiko ryšį su giminaičiais ar draugais Lietuvoje.

Pokalbiai telefonu paskutiniu metu labai atpigo. Tačiau naudojantis internetu galima kalbėtis visiškai nemokamai. Tam naudojama Skype programa. Norint grįžti į Lietuvą užtenka nusipirkti pigios skrydžių bendrovės lėktuvo bilietus ir lėktuvas per porą valandų Jus parskraidins. Kuo anksčiau nusipirksite bilietus tuo kelionė bus pigesnė. Kuo ilgiau lauksite tuo kelionė bus brangesnė. Jei norite nusiųsti siuntinį iš Lietuvos į Angliją ar iš Anglijos į Lietuvą galima pasinaudoti paštu ar siuntų gabenimo tarnybomis (pvz. DHL).

siuntos i anglijaTačiau smulkieji verslininkai iš Lietuvos teikia ir dar vieną paslaugą – siuntinių ir keleivių vežimas mikroautobusais iš Lietuvos į Angliją. Toks keliavimo būdas trunka ilgiau, tačiau daug pigiau kainuoja. Kitas privalumas – krovinio (bagažo svoris nėra taip griežtai ribojamas). Į užsienį išvykę Lietuviai šitaip kartais į Lietuvą parsiunčia ir baldus, buitinę techniką. Siuntos į Angliją mikroautobusais vežamos praktiškai kasdien, o į ten nukeliauja per porą dienų. Tiesa, taip nereiktų gabenti dūžtančių daiktų arba reiktų juos labai gerai supakuoti, nes siuntų vežėjai stengiasi į autobusiuką „sugrūsti“ kiek įmanoma daugiau siuntų ir kartais truputėlį persistengia. Bet jei trapias siuntas supakuosite atsargiai tikrai liksite patenkinti paslauga. Nepamirškite nusiųsti artimiesiems į Angliją dovanų :)