Rūdžių poveikis

Grėsmingas rudos dėmės ant sparno, ir durų apačioje susidaręs dažų burbulas, įvažiavus į balą pradėjusios mirkti grindys yra požymiai, jog Jūsų automobiliui prasidėjo korozija. Su rūdimis reikia kiek įmanoma greičiau kovoti. Nes priešingu atveju automobilio tarnavimo amžius stipriai sutrumpės…
automobilio rudysRūdys nereiškia, kad Jūsų automobilis pasmerktas, bet reiškia, jog reikia greito sprendimo, o dažnai ir nuolatinės priežiūros. Kuo labiau rūpinsitės savo automobiliu tuo ilgiau ir sėkmingiau jis važiuos.

Korozija atsiranda dalyvaujant orui, vandeniui ir metalui. Rūdys dažniausiai pradeda atsirasti nubrozdinimų, įtrūkimų ir įbrėžimų vietose, kur pažeidžiama dažų danga. Gryna geležis nesioksiduoja agresyviai; Išardykite seną geležies variklio bloką  ir pamatysite tik ploną sluoksnį rūdžių. Ir  labai mažai rūdžių prasiskverbia į metalą. Apskritai, geležies nėra labai  tinkama medžiaga gaminti automobiliams. Anglies masė su geležimi sudaro plieną – tai suteikia daug teigiamų savybių (stiprumą, lankstumą), bet priemaišos paspartina koroziją.
Rūdys cheminių procesų metu pažeidžia paviršių ir mažina metalų tvirtumą.

Rūdys automobilį „graužia“ skirtingu greičiu, priklausomai nuo šių veiksnių: lydinių komponentai, skardų storis, aplinka (drėgme, temperatūra). Taip pat apsaugos elementai – cinkavimas, nikeliavimas, chromavimas. Labai koroziją spartina druskų poveikis (jos pilamos ant kelių žiemą, ledo tirpdymui). Automobiliai šiaurės šalyse pūva ne dėl drėgno klimato, bet dėl druskų poveikio. Rūdys skverbiasi gilyn į metalą, kol taip pažeidžia metalą, kad jis pradeda lūžinėti ar atsiranda skylės.