Šarvuotos durys

Visi norime būti saugūs. O ypač saugumo klausimas aktualus būnant savo pačių namuose. Kas svarbiausia norint namie jaustis saugiam – manau visi pradėsime nuo durų…

Kokios durys reikalingos? Atsakymas paprastas – metalinės. Kodėl metalinės? Todėl, kad jas sunkiau išlaužti… Greičiausiai visi sakydami metalinės durys įsivaizduoja šarvuotas duris. Tad, kokie aspektai svarbiausi renkanti duris ir ko reikia nepamiršti.

Pirmas patarimas – pigios sarvo durys negali būti geros. Jei durys yra įtartinai pigios ir įtartinai lengvos – jos tikrai nebus geros ir kokybiškos. Durų viduje po apdailos plokštėmis turi būti sumontuoti masyvūs skydai, o ne paliktos ertmės… Kas pasitaiko perkant pigias duris. Laimė – dažnai iš durų masės galima atskirti, kad kažkas ne taip.

šarvo durysDurų metalas turi būti storas ir tvirtas, kad durys nesilankstytų bandant jas išversti laužtuvu. Duryse turėtų būti sumontuotos bent dvi skirtingu principu veikiančios spynos. Geriausia, kad spynos nepavyktų pragręžti. Nes vagys yra įgudę pragręžti prastesnės kokybės spynas arba jas atšaldyti su azotu, o atšaldžius sutrupinti. Spynos apskritai vertos atskiro straipsnio…

Spyna turi būti sumontuota apsauginėje dėžėje nebijančioje smūgių. Nes pasiėmęs kūjį vagis gali bandyti sutrupinti spynos mechanizmą ir padaryti jį nebeefektyviu.

Labai svarbus ir durų sumontavimas. Net ir pačias geriausias duris sumontavus neprotingai jos bus labai gerai įveikiamos. Siena taip pat turi būti tvirta, kad durų nepavyktų išversti su visa stakta. Blogai jei tarp staktos ir durų atsiranda plyšys – vagys gali pabandyti užkižti laužtuvą ir skląsčius sustumti atgal į vidų ir taip per prievartą jas „atrakinti“.

Durys turi būti atsparios ugniai ir vyrių nupjovimui. Nes kartais vagys imasi tikrai desperatiškų priemonių – bando duris padegti arba nupjauna durų vyrius tikėdamiesi, kad pavyks jas tiesiog išimti. Šiuolaikiniai vagys išradingi. Išradingi ir durų gamintojai. Tad nereiktų stebėtis dėl ko durų kainos skiriasi net kelsi kartus. Dažnai taip gali būti dėl durų dizaino ar nestandartinio dydžio. Bet labai dažnai didesnė šarvo durų kaina reiškia ir geresnę jų kokybę, saugumą, ilgaamžiškumą ir garantijas. Nes visos save gerbiančios įmonės savo produkcijai suteikia ilgą garantinį laikotarpį.

O ir vagys nėra kvaili, jie dažniausiai net nebandys įveikti Jūsų kokybiškų durų… Juk aplink tiek daug prastesnės kokybės durų įveikiamų per kelias minutes. Niekas nenori apsiimti bereikalingos rizikos ir gaišti laiko. Kiekviena papildoma prie durų praleista minutė reiškia galimybę būti sučiuptam…