Skardos lankstiniai

Kas gaminama iš skardos? Gaminama labai daug kas (o tiksliau ne gaminama, o lankstoma). Iš skardos lankstomos įvairios stogų detalės, buities įrankiai, tvirtinimo elementai, apdailos detalės. Pavyzdžiui vien kamino skardinimui reikalingi šie skardos lankstiniai: viršutiniai sijonai, apatiniai sijonai, kampai,  kaminų kepurės, tvorų kepurėlės, grebėstai, kaminų stogeliai. Jei norite apskardinti stogą, kaminą, įsidėti kamino įdėklą, pasikeisti lauko palanges ar atnaujinti lietaus nuvedimo sistemą Jums reikės susirasti patikimą įmonę šių darbų atlikimui. Svarbu ne tik įmonės patirtis bei turimi specialistai, bet ir įmonės turimos staklės. Kuo staklės ilgesnis tuo galės gaminti ilgesnskardos lankstiniaiius gaminius ir reiks mažiau sudūrimų, sujungimų.

Toks gaminys bus ne tik gražesnis, bet ir tvirtesnis. Kitas ne mažiau svarbus dalykas – pasirinkti tinkamą skardą pagal jos savybes (lankstumą, atsparumą korozijai, karščiui bei reikiamą storį). Be to svarbu ne tik gerai išlankstyti skardą, bet ir tinkama sumontuoti gaminį. Jei netinkamai sumontuosite kamino įdėklą jis gali padaryti daugiau žalos nei naudos… O neteisingai sumontuota lietaus nuvedimo sistema blogai surinks vandenį. O jei jis nutekės ne ten kur reikia tai apskritai gali paspartinti tos namo dalies greitesnį irimą, pelėsio formavimąsi, puvimą.

Geri skardos lankstiniai būtini norint tinkama užbaigti stogo dengimo darbus. Senovėje, skardos lankstinių nebuvo. Dėl to namų stogų tvirtinimo konstrukcijos greičiau suirdavo dėl vandens ir sniego, susikraipydavo. Tad apskardintas stogas bus tvirtesnis ir visas namas bus ilgaamžiškesnis.